Király József Facebook oldala
Dobos József Facebook oldala
Letölthető formátum:
Ide kattintva olvashatja el őket!
Továbbra is a bizonytalanság határozza meg a kecskeméti pedagógusképzés gyakorló intézményeiben dolgozók, az oda járó gyerekek és szüleik mindennapjait – véli az ellenzéki Szövetség frakció. Mai sajtótájékoztatójukon elmondták: többször figyelmeztettek, hogy baj lesz és most baj van.
Felidézték, hogy a Petőfi iskola, a Kaszap utcai óvoda és a Bocskai utcai óvoda dolgozói, gyermekei és a szülők már a többedik fenntartóhoz kerülnek, ami folyamatos nyugtalanságot okoz mindenkinek, akit ez érint. Eleinte az állami főiskola volt a fenntartó, aztán a Neumann János Egyetem, majd a Károli református egyetem, és most a katolikus egyházhoz kerülne a fenti intézmények fenntartói joga.
A kertészeti kar épületei “csendben” az egyetemhez kerültek
Tóth Szilárd képviselő egy friss történést is a sajtó elé tárt. A Neumann János Egyetemért Alapítvány létrehozásakor az alapító okirat szerint nem került az egyetem tulajdonába a kertészeti kar épületegyüttese. Azonban, mint a képviselő mondta, szépen csendben május elsejével megkapta a Neumann egyetem az ingatlanokat. Amellyel az a helyzet jött létre, hogy az egyetemtől a reformátusokhoz került Petőfi iskola egy olyan épületben működik, amelynek az egyetem az új tulajdonosa. A Szövetség szerint ez újabb körülmény, amely növeli a bizonytalanságot és a kérdések számát. Korábban az ellenzék többször is szóvá tette, hogy a kecskeméti pedgagógusképzés rossz kezekbe került, és rossz döntést hozott mindenki, aki hozzájárult ahhoz, hogy végül Nagykőrösre került a kar vezetése, majd kiderült, hogy Kecskeméten nem indul tanító szak.
Király József szerint a dolgozók mellett 800 gyermek és szüleik nincsenek tisztában azzal, hogy mi vár rájuk, mert nem tájékoztatják őket. A képviselő elmondta, hogy már a többedik munkáltató felé elköteleződő nyilatkozatot akarják velük aláíratni, úgy, hogy semmiről nem tudnak. A Károli egyetem ebben nagyon hibás, ezt nem csinálhatja meg egy keresztény intézmény – tette hozzá. Vagyis, hogy a törvény átad nekik intézményeket, és utána gyorsan lepasszolja azokat valamilyen meggondolásokból. Király József szerint a városvezetés nagyon is tudott arról, hogy a pedagógusképzést átveszi a Károli egyetem, de vajon miért nem tett semmit, hogy az egyetem megtartsa ezt a kart?
Nem lehet hülyét csinálni abból a 120 dolgozóból és a 800 gyermek szüleiből – szögezte le Király József. Egyben arra kérte a Neumann egyetemet, a Károli egyetemet, a katolikus egyházat és a város vezetését, hogy üljenek le, és adjanak egy érthető jövőképet azok számára, akik most kapkodják a fejüket, hogy éppen mikor ki a fenntartójuk. A képviselő arra kéri a dolgozókat és a szülőket, hogy csak abban az esetben járuljanak aláírásukkal hozzá a legújabb átalakításhoz, ha minden kérdésre választ kaptak, és amennyiben vállalhatónak tartják a feltételeket. Információink szerint holnap a Petőfi iskolába járó gyerekek szüleinket tartanak értekezletet a fenntartóváltásról.
Márciusi hír, hogy a Károli Gáspár Református Egyetem a katolikus egyháznak adná a pedagógusképzés gyakorlati intézményeit, nem sokkal azután, hogy az egyetemtől megkapta a pedagógusképzést.