Duna-Tisza közi vitairatunk

Letölthető formátum:

LETÖLTÉS

Országos választási programunk

Ide kattintva olvashatja el őket!

http://mszp.hu/cimke/program

Facebook

Galéria

Nekünk kell a Kecskeméti Főiskola!

Minket, kecskemétieket is érintenek a tervezett változások, hiszen a Kecskeméti Főiskola, aminek három karának létbizonytalansága nem csak az itt tanulmányokat folytató közel 5000 hallgatót, és az itt dolgozó kb. 400 főt érinti, hanem a város további fejlődését, fejlesztéseket is megkérdőjelezi.

A Kecskeméten működő ipari termelő cégek, a Mercedes gyár idetelepülése egy olyan fejlődőképes gazdasági potenciállal rendelkeznek, melyekhez elengedhetetlen egy magas színvonalú szakemberképzés. A városban több, mint 40 esztendeje működő felsőoktatás hagyományait ápolva, az elmúlt időszakban közel 4 milliárd forint fejlesztés érkezett a Kecskeméti Főiskolára. Ez lehetővé tette, hogy a végzős diákok a valós életben mihamarabb el tudjanak helyezkedni, munkába álljanak.

A hallgatók az itt eltöltött diákévek alatt pedig sajátos rendezvényekkel színesítették a városi kulturális és sportéletet is. Nem beszélve arról, hogy ittlétükkel megfiatalodott a város is. Itt a Duna-Tisza közén büszkék lehetünk arra, hogy Kecskemét újra a térség gazdaságilag is vezető városa lehet, azonban ahhoz, hogy gyermekeinket itt tudjuk tartani, szükség van felsőoktatásra.

Éppen ezért felhívjuk a figyelmét a városi és a megyei, valamint vonzáskörzetünkhöz tartozó országgyűlési képviselőknek, tegyenek meg mindent azért, hogy a vidéki Magyarország egyik legdinamikusabban fejlődő városa megőrízhesse Főiskoláját. Kecskeméti képviselőtársaim és az itt működő gazdasági társaságok vezetői, a Kamarák, Agrár, Gazdasági és Kereskedelmi, Mérnök Kamarák is emeljék fel hangjukat a Kecskeméti Főiskola megmaradásának érdekében!

Király József
városi elnök


Riczu Péter, a Societas alelnöke is kifejtette álláspontját az üggyel kapcsolatban:

"A mai sajtótájékoztatónk célja, hogy nemtetszésünket fejezzük ki az oktatási államtitkárság felsőoktatási intézményekkel kapcsolatos elképzelései ellen.

Én személy szerint támogatnám azt, hogy a hallgatói létszámot csökkentsék. De csak úgy, hogy a jelenlegi forrásokat nem veszik el. Ezáltal az oktatás, a képzés színvonala nőhet, és kisebb eséllyel fordulna elő például az, hogy diplomás emberek nem tudják leírni helyesen a betöltött pozíciójukat – lásd Schmitt Pál.

A Kecskeméti Főiskola 2000. január 1-én jött létre – teljesen logikusan – a három kar összevonásával. Idetelepült a Mercedes, melynek köszönhetően tovább fejlesztették a Főiskolát.

Nem vagyok egyedül. Rajtam kívül még több százan, több ezren kaptak olyan diplomát, melyben a Kecskeméti Főiskola név szerepel. Rengeteg tudást szereztünk eme falak között, melyeket azóta is tudok/tudunk használni.

Hogy Mesterházy Attila szavaival éljek: Mi kecskeméti szocialisták nem hagyjuk, hogy a Kecskeméti Főiskola, városunk, régiónk kiemelkedő oktatási intézménye megszűnjön vagy akár csak függetlenségét elveszítse!"