Király József Facebook oldala
Dobos József Facebook oldala
Letölthető formátum:
Ide kattintva olvashatja el őket!
A kecskeméti és megyei MSZP elnöke, Király József által rendezett sajtóreggelik 2013-ban is folytatódnak. A tavalyi esztendőtől eltérően, mostantól vendégeket is meghívnak az eseményre, elsőként Kunhalmi Ágnes látogatott Kecskemétre, aki az oktatásban uralkodó anomáliákról beszélt.
A Magyar Szocialista Párt országos elnökségi tagja elsőként azzal kezdte, hogy az elhibázott gazdaságpolitikával, a 16%-os adókulccsal 500 milliárdos lyukat vágott a költségvetésen az Orbán-kormány, s ennek levét az oktatás is issza, folyamatosan vonják ki a pénzt ebből a rendszerből is.
A oktatásért felelős politikus a tankötelezettség 16 éves korig való leszállításáról azt mondta, hogy a főleg szegény körülmények közül kikerülő, szülői motiváció nélküli gyermekeket érinti ez a legsúlyosabban, hiszen szakma és tudás nélkül kerülnek ki az iskolapadból a munkanélküliség világába. Kunhalmi ezt tudásválságnak nevezte, mely a jövőre nézve komoly társadalmi terhet fog jelenteni Magyarországnak.
A felsőoktatásban folyó kaotikus átalakításokról a véleménye az, hogy az elitizálás folyamatában elfelejtették a kormánypárti szakpolitikusok, hogy az a jelentős réteg, mely kiszorul a főiskolák, egyetemek világából, a későbbiekben vagy külföldön keres magának lehetőséget, vagy nem lesz elég képzett a munkaerőpiacon, így a költségvetés is érezni fogja hiányukat.
A fiatal szakpolitikus hozzátette, hogy több tucat levelet kap naponta a január eleje óta folyó államosításokkal kapcsolatosan, káosz uralkodik, melyet a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (KIK) nem tud kezelni, hiszen saját maga megszervezésével is problémák voltak. Hozzátette, hogy az eddigi önkormányzatok által nyújtott támogatások, szolgáltatások, például idegennyelvi laborok, informatikai szakkörök stb. megszűnnek pénz hiányában, s ez butuláshoz, az oktatás minőségének romlásához fog vezetni. Úgy gondolja, hogy az erős lábakon álló önkormányzatoknak igenis meg kell adni az esélyt, hogy továbbra is maguk rendelkezzenek a helyi oktatási intézményekről, ahogy az korábban is működni tudott. Azok a települések, melyek nem bírják ezt finanszírozni, nekik természetesen segítene az állam a továbbiakban.
hiroshir.hu